Veganizmas – dieta ar gyvenimo būdas?

veganiski desertai

Veganizmas, tai gyvenimo būdas, kurio pagrindinis tikslas yra nevartoti gyvulinės kilmės produktų. Vis dažniau girdime tokius terminus kaip: veganiški desertai, veganiškas maistas ir t.t. Veganai, atsisakydami gyvulinės kilmės produktų, rūpinasi gyvūnų gerove, o taip pat sako griežtą ne gyvūnų išnaudojimui, gaminant rūbus, kosmetiką ir t.t., mat nenori, kad šiems būtų sukeltas skausmas arba mirtis. Tad veganizmas labiau yra filosofija, gyvenimo būdas, etniniai sumetimai, nei vien tik noras gyventi sveikiau. Veganiški desertai bei patiekalai dažnai išties yra sveikesni ir net skanesni, tačiau tai labai priklauso nuo žmogaus, kuris gamina, sugebėjimų ir fantazijos. Tiesa, pastarieji mūsų kolektyve yra beribiai, tuo galite įsitikinti, paragavę Holigans veganiškų desertų.

Veganų dieta – kokia ji?

Veganai nevartoja gyvulinės kilmės maisto produktų: mėsos, kiaušinių, žuvies, pieno produktų, medaus ir t.t. Gali natūraliai iškilti klausimas – ką gi jie valgo? Iš tikrųjų, pasirinkimas platus, tačiau svarbu nepamiršti, jog būtina užtikrinti organizmui reikiamą baltymų, mineralų, riebiųjų rūgščių, vitaminų kiekį. Veganai valgo kviečius, rugius, miežius, grikius, kukurūzus, ryžius, sorų ir kitas kruopas. Ypač mėgsta vaisius, daržoves, uogas. O kur dar pupelės, lęšiai, žirniai, tofu, riešutai ir kiti naudingi produktai… Na, o smaližiams gaminami veganiški desertai leidžia pasimėgauti saldumu bet kokia proga: gimtadienis, šventė, vakarėlis, vestuvės, o gal tiesiog sunki diena. Mėgstantys saldumynus žino, jog veganiški desertai yra ne tik sveiki, bet ir labai skanūs. Paragavę Holigans desertų, veganai lieka ištikimi savo pasirinkimui.

Kokius desertus siūlome?

Esame tikri, jog kiekvienas čia atras tai, kas patiks labiausiai. Ypač rekomenduojame paragauti batatų Brown‘į, kuris privers Jus nusišypsoti net ir pačią niūriausią dieną, o burokėlių naudingosios savybės suteiks žvalumo, jėgų bei pagerins nuotaiką. Čia pat prie rekomendacijų jungiasi ir Datulius – nuostabūs veganiški desertai gaminami iš ekologiškų datulių, migdolų riešutų ir kitų ingredientų, kurie nėra paslaptis. Visi mūsų veganiški desertai turi aprašymus, kuriuose yra nurodyta detali sudėtis. Holigans kviečia apsilankyti el. parduotuvėje ir išsirinkti kažką dangiško sau, savo smegenims, skrandžiui, kūnui, sielai.

 

Parengė Sabina Kemerienė