Vestuvių fotografas – Jūsų tobulos šventės akimirkoms

vestuviu fotografai

Vestuvių fotografai – tobuloms nuotraukoms

Vestuvių fotografavimas yra be galo sudėtingas darbas, reikalajantis daug kruopštumo, kūrybiškumo ir aišku specialios fotoįrangos su skirtingais objektyvais, stovais, dažnai prireikia ir drono pagalbos.Negana to profesionalus fotografas turi mokėti naudotis įvairiomis nuotraukų redagavimo programėlėmis, kuomet yra ne visiškai išdirbtas kadras, ar reikia kokių nors patobulinimų įspūdingesnioms nuotraukoms gauti. Negana to, vestuvių fotografai turi būti itin komunikabilūs ir šilti žmonės. Fotografuojant jaunuosius jie turi jaustis patogiai, atsipalaidavę, o tam reikia išmanyti žmones ir perprasti jų psichologiją. Šie fotografai daugiausiai užimti būna šiltuoju metu laiku, tai yra pats darbo įkarštis. Vestuvių įkarščio metu daugiausiai laiko yra praleidžiama „medžiojant” nuotraukas vietoje, o jam pasibaigus galima grįžti prie įprasto darbo tempo, redaguoti nuotraukas ir jas pateikti išdirbtas.

vestuviu fotografai
Fototakas archyvas

Fotografo pasirinkimas: Kas yra svarbu?

Kaip ir vestuvių planavimas, taip reikiamo fotografo pasirinkimas yra ne lengva užduotis jauniesiems. Atsidarius paieškos, ar paslaugų skelbimų portalus matome aibę įvairių specialistų, kurie turi didelį portfolio, visi atrodo profesionalūs, bereikia išsirinkti Jums tinkamą kainą. Taip galime pagalvoti apie pasirinkimo procesą, tačiau tai yra klaidingas nusistatymas. Patariame atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Socialinių tinklų paskyras. Jose galite rasti daugiausiai fotografų keliamų nuotraukų, kartais net tiesiogiai iš vestuvių vietos. Taip galite patikrinti ar fotografuojama panašiu stiliumi. Patirtis rodo, jog kai kurie pradedantieji fotografai pasinaudoja ne savo nuotraukomis norint pritraukti klientus. O jaunieji gavę savo nuotraukas lieka nemaloniai nustebinti.
  • Atsiliepimai internete. Juos nesunkiai galite patikrinti peržiūrėję žmonių, kurie juos rašė paskyras. O kai kurie žmonės net susisiekia dėl rekomendacijų! Taip pat patikimas būdas yra paklausti pažįstamų, galbūt jūsų pasirinktas fotografas yra fotografavęs Jūsų pažįstamus žmones? Tai dar labiau palengvina pasirinkimą.
  • Biudžetas. Patariame lyginti fotografus pagal turimą biudžetą. Turėtume lyginti tos pačios kainos fotografus. Tarkim išsirinkote 1000 eur kainuojantį specialistą, negalite jo lyginti su 6000 eur kainuojančiu specialistu.
  • Susitikimas. Jeigu fotografas atitiko Jūsų kriterijus, fotografavimo stilių, būtinai susitikite su juo aptarti detalių, vestuvių plano ir kt. Jeigu tam neturite galimybių, rekomenduojame apturėti nors pusvalandį trunkantį video skambutį. Tai palengvins pasirinkimą, o jeigu viskas kas yra siūloma Jums tinka, vestuvių dieną galėsite patogiau jaustis prie objektyvo, nes jau žmogų iš dalies pažįstate.