Energetinio naudingumo sertifikatas – būtinas ne tik Registrų centrui

energetinio naudingumo sertifikatas

Energetinio naudingumo sertifikatas – būtinas ne tik Registrų centrui

Tai, jog priduodant būstą arba jį parduodant reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas – žino daugelis, tačiau iki tol, kol realiai netenka šio dokumento užsisakyti – dažniausiai informacijos trūksta.

Žinoma, ir domėtis neverta, kadangi kai prireiks – specialistai viską atliks už Jus. Užsakovams telieka rasti geriausią įmonę, kurios darbas savo kaina bei greičiu atitiktų lūkesčius.

Energetinis naudingumas vertinamas raidėmis, kurios paeiliui nuo aukščiausio lygio iki žemiausio yra išsidėsčiusios taip: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G. Sertifikato rengybos gaires nusako Europos Parlamento ir Tarybos 2010 m. gegužės 19 d. direktyvos 2010/31/ES aktai, kurie galioja 10 metų.

Žinoma, energetinis naudingumas vertinamas tik patyrusių savo sferos specialistų, kurie turi eksperto atestatą. Kitu atveju – tai nėra legitimus dokumentas, kuris gali būti priduodamas registrų centrui arba bankui, kuris gali prašyti sertifikato dėl paskolos suteikimo.

energetinio naudingumo sertifikatas

Energetinio naudingumo sertifikatas reikalingas Jums!

Nors dažniausiai energetinis naudingumas yra aktualus naujos kartos namams, kurie turi atitikti gana griežtus keliamus reikalavimus, tačiau taip pat jį užsisako ir būstą parduoti norintys žmonės. Šiuo atveju jokio skirtumo – kokios klasės namas yra, kadangi svarbiausia yra paties dokumento gavimas. Žinoma, svarbu dažnai yra būsto pirkėjams, kurie taip pat ieško kuo energetiškai aukštesnio lygio namo. Taip pat dokumentacija tvarkoma po būsto rekonstrukcijos, taip pat, tokiu atveju, kai reikalingas didesnis nei 500 kvadratinių metrų pastato pertvarkymas ir panašiai. Atlikus vertinimą – sertifikatas turi būti pakabinamas tokio tipo objektų matomose vietose, kad kiekvienas galėtų įvertinti jo naudingumą ir net tuo pačiu įtaka gamtai.

Svarbiausia yra atsiminti, kad prieš užsakant paslaugą visada galima tartis su specialistais, kurie atlieka darbus. Esame tikri, kad jie atsakys į visus Jums iškilusius klausimus ir tuo pačiu padės suprasti ne tik vertinimo niuansus, tačiau ir sužinoti – kaip galima pagerinti būsto energetinį naudingumą, tai yra – kaip labiau sandarinti namus.

Jeigu Jus domina vertinimo eiga – tokiu atveju plačiau su ja galite susipažinti Statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016. Visgi, smulkiai niuansų žinoti nereikia, kadangi specialistai viską atliks tinkamai ir be interesanto pagalbos.