Kaljanas – pramoga namuose pandeminiu laikotarpiu

kaljanas

Pandeminis laikotarpis mums atnešė daug ribojimų, nebeveikia kai kurios pasilinksminimo vietos, arba jos yra smarkiai ribojamos. Žmonės vis daugiau laiko praleidžia namuose, tad natūralu, jog ir didėja pramogų poreikis, kurias galime pasidaryti tiesiog namuose ir nereiktų niekur eiti.  Viena jų yra kaljanas.

Kaljanas jau žinomas nuo gilios senovės, ko gero jis buvo naudojamas ir Egipte, kur yra ant sienų išlikę kaljano piešiniai, piešti kelis tūkstantmečius atgal prieš mūsų erą. Tai yra vandens pypkė, skirta kaljano tabako rūkymui perfiltruojant dūmą vandenį ir jį atvėsinant naudojamt ilgas rūkymo žarnas. Yra platus kaljano tabako pasirinkimas nuo įvairiausių vaisių iki kramtomos gumos. Tai yra tarsi šventinis ritualas, kuris reiškia artėjantį savaitgalį, arba kokį nors šventinį susibūrimą. Jų esminis skirtumas prieš bongus, paprastąsias pypkes, elektronines cigaretes yra tai, jog ilgai trunka jo paruošimas. Tad gaunasi retesni rūkymai, palyginus elektronines cigaretes ar pypkes, bei bongus, kuriuos užsikurti galite per vieną ar dvi sekundes.

kaljanas
Hookahshop.lt nuotrauka

Pagal ką skirstomas kaljanas?

  • Aukštis. Kuo aukštesnis kaljanas, tuo daugiau spėja atšalti dūmas ir jis būna malonesnis. Minusas didelių kaljanų yra tas, jog jiems reikia daug vietos. Tačiau esame matę, kai kaljanas tampa jaukia interjero detale namuose.
  • Medžiagos. Kokybiški kaljanai gaminami iš nerūdijančio plieno arba stiklo. Stiklinis kaljanas gražiau atrodo, tačiau jis lengviau ir dūžta. Tad perkant kaljaną reiktų į tai atsižvelgti.
  • Kaina. Vienas svarbiausių faktorių renkantis kaljaną. Kiekvienu indvidualiu atveju rekomenduojame pasitarti su kaljano specialistais dėl naudojimo pobūdžio. Juk sutiksite, kaljanas skirtas namams ir kaljanas skirtas barui skirsis? Didesni kaljanai paprastai yra brangesni. Taip pat kaljano kaina gali skirtis nuo esamų aksesuarų ir priedų. Tačiau reikia įsivertinti savo poreikius, mes pastebime, kad perkant kaljanus pilnais komplektais galime gauti geresnę kainą, nei perkant atskirai.

Kiti patarimai, jeigu nusprendėte įsigyti šį gaminį

  • Būtinai išmėginkite. Tai patinka ne visiems, o dabar didžiausiuose šalies miestuose : Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje yra teikiamos kaljano nuommos paslaugos.
  • Rinktis tik patikimus prekės ženklus ir patikimus pardavėjus, jeigu norite gauti kokybiškus gaminius.
  • Nusistatyti aiškų biudžetą, kurį galite išleisti. Jeigu biudžetas yra mažas, o kaljaną naudojate retai, nuomos paslauga yra tikras išsigelbėjimas Jums.
  • Jei nežinote kaip pasiruošti kaljaną, reikalui esant galite užsakyti  teikiama paslauga kaljano meistras į namus. Gausite bent pagrindines žinias ką ir kaip daryti.

Straipsnis paruoštas informaciniais tikslais.