Reguliarus širdies tyrimas gali atitolinti įvairias širdies ligas

Kadangi sveikata yra pats svarbiausias dalykas, tai ja turėtumėme rūpintis visada, atliekant įvairius reguliarius tyrimus. Ne išimtis ir širdies tyrimai. Širdies darbą reikėtų tikrintis nuosekliai, kad galėtume išvengti įvairių ligų, kurios gali užklupti netikėtai. Šis tyrimas atliekamas labai greitai, o jo nauda yra begalinė, nes po jo žinome, kad širdies būklė yra stabili ir toliau galima mėgautis sveiku gyvenimu.

Kur galima kreiptis dėl širdies tyrimo

Šiuo klausimu turėtumėte apsispręsti pats, nes širdies tyrimą galima pasidaryti tiek poliklinikoje, tiek privačioje klinikoje. Kreipiantis į polikliniką, šeimos daktaro siuntimo nereikia, tad patys galite nuspręsti, kada jums patogu apsilankyti pas šį gydytoją. Jeigu renkatės eiti į privačią kliniką, tuomet pirmiausia reikėtų pasižiūrėti atsiliepimus apie vieną ar kitą gydytoją ir tik tada pasirinkti. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad privačiose klinikose šios paslaugos yra mokamos, tad irgi turėtumėte atkreipti dėmesį į kainas.

Kada registruotis pasidaryti šį tyrimą?

Jeigu reguliariai šio tyrimo nesidarydavote ir staiga pajutote dažną širdies permušimą, dusulį širdies dalyje, dažnai net ir einant ne greitu žingsniu, ji pradeda staiga smarkiau plakti ir jaučiatės uždusę, tuomet vertėtų sunerimti ir kaip įmanoma greičiau kreiptis į specialistus. Tokie ženklai gali rodyti artėjančias ar jau esančias ligas. Todėl, kad to išvengti tokią echoskopiją reikėtų darytis reguliariai, o ypač tai galioja vyresnio amžiaus žmonėms.

Kaip padėti išvengti įvairių širdies ligų?

Pirmasis patarimas, ir bene svarbiausias, yra reguliarūs tyrimai. Tik jų pagalba bus tiksliai parodoma, kaip dirba širdis ir bus galima laiku imtis reikiamų veiksmų. Toliau gydytojai gali rekomenduoti gyventi aktyviau, užsiiminėti sportu, sveikai maitintis, atsisakyti žalingų įpročių. Tai pagrindiniai aspektai, kurie gali atitolinti ir padėti sumažinti širdies ligų tikimybę.

Kiti veiksniai lemiantys širdies ligas

Jeigu dažnai rūkote arba jūsų cholesterolio kiekis yra padidėjęs – šie veiksniai gali nulemti įvairias ligas susijusias su širdimi. Taip pat jei turite padidėjusį kraujo spaudimą arba dažnai valgote nevertingą maistą, dirbate sėdimą darbą ir jūsų fizinis aktyvumas yra minimalus, taip pat vertėtų sunerimti. Visi šie išvardinti dalykai padidina riziką, kad širdies ligos jus neaplenks. Be to reikėtų nepamiršti ir to fakto, kad tokios ligos yra paveldimos ir jei artimame šeimos rate kažkas turėjo tokią ligą, yra tikimybė, kad ir jūs galite paveldėti ją. Tad neverta gaišti laiko ir laukti, kada liga pasibels, geriausias būdas jai užkirsti kelią – tyrimai.

Rekomendacija tokia, kad jei sulaukėte 40 metų, toks tyrimas turėtų būti privalomas, kai atliekate kasmetinę savo organizmo patikrą, jei esate sulaukęs 30-ies, bent jau vertėtų pasitikrinti cholesterolio kiekį kraujyje. Reguliarus tyrimas ir besijaučiantiems visiškai sveikiems yra rekomenduojamas, nes taip galima išvengti didesnių problemų ateityje.