Dantų protezavimas: svarbūs dalykai, kuriuos žinoti būtina

Ruošiantis atlikti dantų protezavimo procedūrą, neretai kam kyla įvairių klausimų, ypač, jei dar nebuvo atlikta konsultacija su specialistu. Gali kilti daug nerimo, jaudulio, kurie vargins iki tol, kol bus atsakyta į visus rūpimus klausimus. Kad padėtume sumažinti jūsų nežinomybę, šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie dantų protezavimą ir galbūt čia galėsite rasti bent jau kelis atsakymus, į jums rūpimus klausimus.

Ką svarbu žinoti prieš dantų protezavimo procedūra?

Pirmiausia verta nesijaudinti, nes šį darbą atliks profesionalai. Galite pas specialistą vykti gerai nusiteikę ir pasiruošę save matyti su estetinės išvaizdos šypsena. Be šių dalykų prieš procedūrą dar reikėtų:

  1. Pasirūpinti dantų švara ir kruopščiai juos išsivalyti. Taip pat rekomenduojama prieš tokią procedūrą pasirūpinti profesionalia burnos higiena.
  2. Prieš vykstant atlikti dantų protezavimo rekomenduojama pavalgyti. Maistas neturėtų būti sunkus. Pirmą kartą po procedūros galėsite pavalgyti tik praėjus kelioms valandoms.

Štai tiek nedaug reikia atlikti prieš procedūrą. Tad jos pasiruošimas nebus sudėtingas, neužims daug laiko. O visą kitą atliks profesionalai, kad rezultatas būtų puikus.

Kas atsitinka, jei nėra atliekama dantų protezavimas?

Neatliekant dantų protezavimo laiku, ateityje galima sulaukti didelių bėdų ir gydimas bus žymiai sunkesnis. Tad, kad to išvengti, reikėtų nedelsti ir laiku kreiptis pas specialistus. Vienos iš pasekmių gali būti tokios:

  1. Neprotezuojant pažeisto danties galima sulaukti ėduonies, šaknų pažeidimo bei kitų burnos problemų.
  2. Jeigu pažeistas dantis nebus protezuojamas, yra tikimybė, kad vieną dieną jis išlūš ir tada protezai nepadės. Liks tik vienas būdas – implantas.
  3. Nepasirūpinus dantų protezavimu, kyla grėsmė, kad prasidės žandikaulio kaulo tirpimas, taps komplikuota kalba, bus sunku kramtyti.

Kurį protezavimo būdą pasirinkti?

Į šį klausimą geriausiai gali atsakyti odontologas, įvertinęs jūsų dantų būklę. Parinkus protezavimo būdą jie naudosis aukščiausio lygio technologijomis, kad būtų pasiektas pats geriausias rezultatas. Žinoma, kuriuo būdu protezuoti, gydytojai atsižvelgia ir į pačio paciento finansines galimybės, nes kiekvienas būdas yra skirtingas ir jų kaina taip pat skiriasi. Bet viena aišku, pasikonsultavę su specialistu prieisite vienintelį jums patį geriausią būdą, kuriuo bus galima sutvarkyti dantis.

Dantų priežiūra po atliktos procedūros

Svarbu tinkamai valyti dantis šepetėliu ir dantų siūlų bent kelis kartus per dieną. Taip pat rekomenduojama atsisakyti žalingų įpročių, tai yra rūkymo, nes tai gali sukelti dėmių atsiradimą. Bet to reikėtų vengti ir maisto, nuo kurio gali atsirasti dėmės, tai yra kava, uogos, saldumynų, vynas ir kiti produktai. Rekomenduojama po kiekvieno valgio praskalauti burna vandeniu, taip lengviau bus palaikyti tinkamą burnos higieną. Taip pat reikėtų reguliariai lankytis pas odontologą, kad jis tinkamai prižiūrėtų dantis ir, jei reikia, laiku imtųsi priemonių, kurios padėtų užkirsti kelią ligoms.