Priklausomybė nuo rūkymo: kaip neieškoti pateisinimų savo ydoms?

Priklausomybė nuo rūkymo – viena dažniausiai pasitaikančių priklausomybių šiandien. Ir nors dažnai ji nėra laikoma sunkia ar labai žalinga – tai nėra tiesa. Ilgainiui savo organizmo žalojimas atneša įvairias sunkias ligas, kurios sunkiai pagydomos. O stipri priklausomybė nuo rūkymo ir noras rūkyti net gydymo metu, tik dar labiau pablogina esamą situaciją.

Dažnai savo šiai žalingai žmonės atranda daugybę pasiteisinimų – rūkau tik prie progos, rūkau kai jaučiu stresą, rūkymas mane atpalaiduoja ar panašių. Ir tai gali būti iš dalies tiesa – rūkymas smegenims siunčia malonumo patenkinimo jausmo signalą, tačiau tai lyg smegenų apgavystė ir priklausomybės nuo rūkymo gimimas. 

Mesti rūkyti – sudėtinga kova su pačiu savimi

Priklausomybė nuo rūkymo yra žalinga tiek fiziškai, tiek finansiškai. Ir pastaroji pasekmė yra dažna bandymo mesti rūkyti priežastis. Tačiau metus rūkyti dažnai yra jaučiami abstinencijos simptomai – jie nemalonūs, nelaukiami ir dažnai tokie, dėl kurių žmonės paslysta ir vėl pradeda rūkyti. Tačiau ištvėrus šiuos simptomus (su įvairia pagalba ar tik savikontrole), priklausomybė nuo rūkymo gali būti išgydoma daug lengviau. Svarbu atrasti tai, koks metodas yra tinkamas tau. 

Dažnai dėl priklausomybės nikotinui nėra kreipiamasi į specialistus ir bandomi įvairūs metodai, prieinami daug paprasčiau. Pavyzdžiui, vaistinėse galima atrasti nikotino pleistrų, gumų, tablečių purškalų. Jie padeda mažinti potraukį rūkyti ir mažina nemalonius simptomus nerūkant. Tačiau priklausomybė nuo rūkymo ne visada taip išgydoma. Kartais reikia ir stipresnės bei labiau profesionalios pagalbos.

Lazerio terapija – pagalba metant rūkyti

Priklausomybė nuo rūkymo gali būti mažinama ir lazerinės terapijos būdu. Tačiau šiuo atveju jau reikės apsilankyti pas specialistą. Lazerio terapija gerina žmogaus fizinę savijautą, padeda išsiskirti gerosioms medžiagoms, kurios patenkinta tuos pačius malonumo centrus kaip ir rūkymas. Taip pat ji veikia raminančiai, todėl yra maloni procedūra. Pasirinkus šį metodą Miesto medicinos centre kartu gausite ne tik lazerio terapijos sesiją, bet ir psichologo konsultacija. Toks derinys labai naudingas norint visiškai atsikratyti priklausomybės nuo rūkymo. Tokiu būdu žmogus pažvelgia į save, į savo priklausomybę ir geriau supranta jos priežastis bei kai visą tai sustabdyti.

Priklausomybė nuo rūkymo pavojinga ir sunkiai atsikratoma, tačiau tinkami metodai ir didelis noras tą padaryti gali nugalėti visas kliūtis – net ir savo paties smegenų poreikius.