Kondicionieriai namams: viskas, ką naudingą žinoti

Pabodo kiekvieną vasarą kentėti neapsakomus karščius namuose, per kuriuos net nesinori žengti pro namų duris. O ką jau kalbėti apie miegą karštomis vasaros naktimis, kai pusę nakties prasivartai lovoje, nes juntamas karštis yra nepakeliamas ir atidaryti langai visiškai nepadeda. Jei toks gyvenimas nusibodo, verta pagalvoti apie kondicionierių namuose, kuris bus puikus išsigelbėjimas ir atgaiva sielai.

Kaip vertėtų rinktis kondicionierių namams?

Visų pirmiausia reikia žinoti, kokį buto plotą reikės vėsinti ir nuo to priklausys, kokio galingumo šio prietaiso reikės. Taip pat reikėtų žinoti, kad kondicionieriai namams dažniausiai skirti vėsinti, o nebūti namų interjero detalė, todėl svarbu dėmesį kreipti į jo turimas funkcijas, bet ne į išvaizdą. Žinoma, prie kambario galima prisiderinti jo spalvą, dydį, bet tai neturėtų būti pirminiai dalykai.

Patarimai, kaip rinktis kondicionierių skirtingoms patalpoms

Pateiksime kelis patarimus, kurie padės lengviau pasiekti apsisprendimo variantą, vienam ar kitam patalpų tipui:

  1. Butas. Jam labiausiai tinkantis kondicionierius yra sieninis, tačiau verta žinoti, kad norint jį montuoti yra reikalingas leidimas. Jeigu jo nepavyksta gauti, tuomet galima rinktis iš nešiojamų ar monoblokinių įrenginių.
  2. Namas. Vieno, pačio geriausio varianto, kuris tiktų namui nėra. Tad galima rinktis iš sieninių, nešiojamų ar monoblokinių kondicionierių. Reikėtų atsižvelgti į tai, kas patogu jums.
  3. Biuras. Jeigu biuras nėra didelis, galima montuoti sieninį arba turėti nešiojamą prietaisą. O jeigu biuras yra didelis, tuomet reikia galvoti apie vėsinimo sistemos montavimą.

Kondicionierių funkcionalumai

Kondicionieriai esantys namuose gali turėti įvairias funkcijas:

  1. Valdymas iš tolimo atstumo. Tai yra labai patogu, nes dar negrįžus namo galima nustatyti reikiamą temperatūrą, kurios norima ir grįžti jau į atvėsintus namus.
  2. Jie gali turėti kelias funkcijas, tokias kaip vėsinimas, šildymas, sausinimas ir kt. Šildymo funkcija pravartu tada, kai rudenį, dar nėra įjungtas šildymas ir tokiu būdu galima pasididinti kambario temperatūrą, kai yra vėsu. Sausinimo funkcija skirta tada, kai namuose yra per didelis drėgmės kiekis ir norima jį sumažinti.

Ar namuose esantis kondicionierius gali kažkaip veikti žmogaus organizmą?

Nedidelę įtaką žmogaus organizmui gali turėti šis prietaisas. Dideli oro temperatūrų skirtumai tarp lauko ir namų gali sukelti peršalimo ligas. Todėl labai svarbu nedaryti labai didelio temperatūrų kontrastų, kurios gali paveikti organizmą. Visada reikėtų vadovautis logišku mąstymu ir pasirinkti tokią temperatūrą, kuri neturės jokios įtakos.