Šildymas oras vanduo – veikimo principas

Daugelis žmonių, besidominčių naujausiomis šildymo sistemomis tikriausiai žino apie šildymą oras vanduo, oras-oras ar žemė oras. Tačiau prieš diegiant kurią nors sistemą savo namuose pravartu sužinoti apie kiekvienos jų veikimo principus. Taigi šiandiena aptarsime kaip veikia siurbliai oras vanduo.

Šilumos siurblių oras vanduo veikimas

Pagrindinės siurblio dalys tai ventiliatoriai, valdymo blokas, kompresorius, freono dujos, garintuvai. Visos šios dalys sudaro du blokus viduje ir išorėje. Šildymo oras vanduo veikimo principas pasakytas jau pačiame pavadinime. Iš lauko paimto oro pagalba sušildomas vanduo, esantis visoje sistemoje. Taigi, ventiliatoriai siurbia orą iš lauko į garintuvą, kuriame yra freono dujos. Išgarintas freonas suspaudžiamas su kompresoriumi ir jo temperatūra pakyla iki reikiamos, per vidinį bloką ji atiduodama vandens sistemoms, šildančioms visą namą. Tuo pat metu pašildomas ir vanduo.

Kaip montuojamas šildymas oras vanduo?

Kaip jau minėjome, šilumos siurblį sudaro du blokai, vienas viduje, kitas išorėje. Jie neužima daug vietos, todėl galima montuoti bet kurioje vietoje, numatant, kad ant išorinio bloko nebėgtų vanduo. Blokai sujungiami vamzdynu, kuris turėtų būti kuo trumpesnis. Taip pat įrengiami vamzdeliai, sujungiantys vandentiekio ir grindinio šildymo sistemas. Sistemos užpildomos freonu. Šilumos siurbliai valdomi automatiniu būdu, nustačius norimą temperatūrą ir namuose įrengus temperatūros daviklius.

Šildymas oras vanduo įrengiamas gan paprastai, tai nulemia mažesnę montavimo darbų kainą ir nesudėtingą valdymo sistemą. Todėl ši šildymo sistema pasirenkama dažniau nei oras žemė, kuri reikalauja giluminių gręžinių gręžimo arba kasimo darbų, norint pakloti vamzdynus kelių metrų gylyje. Pigesnis šildymo oras vanduo įrengimas ir mažesnė siurblių kaina lemia šios sistemos populiarumą. Skirtingai nuo oras-oras sistema, ši gali pašildyti vandenį, ir tai dar vienas pranašumas.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie šildymą oras vanduo, kokios galios siurblius pasirinkti, kurioje vietoje geriausiai montuoti ir kiek kainuotų šildymo įrengimas, kreipkitės į UAB „Saulės grąža“ specialistus, kurie atsakys į visus rūpimus klausimus. „Saulės grąža“ tai ilgametę patirtį turinti įmonė, diegianti modernias namų šildymo sistemas.