KAS YRA ORO ŠILUMOS SIURBLIAI?

Galbūt nustebsite išgirdę, kad kol temperatūra yra aukštesnė nei -18 °C, iš aplinkinio oro gali būti išgaunama pakankamai šilumos, kad būtų galima apšildyti namus. Oro šilumos siurbliai iš esmės paima orą iš lauko ir paverčia jį šiluma, kurią galima naudoti radiatorių ar karšto vandens rezervuarų šildymui.

KAIP VEIKIA ORO ŠILUMOS SIURBLIAI?

Šilumos siurbliai oras-oras paprastai montuojami namo išorėje, šone arba gale, jie įsiurbia orą, naudodami suspaudimo mechanizmą, kuris orą suspaudžia ir padidina jo temperatūrą. Tuomet šis oras gali būti siunčiamas į grindinį šildymą arba radiatorius ir naudojamas karštam vandeniui kaupti cilindre, kurį galima naudoti dušui, voniai ir kasdieniam prausimuisi.

Skirtingai nei žemės šilumos siurbliams, oro šilumos siurbliams nereikia daug statybos darbų, o daugumą buitinių įrenginių galima gana lengvai įrengti. Kai oras patenka į siurblį, jis žemoje temperatūroje sugeriamas į skystį, kuris vėliau suspaudžiamas. Taip padidinama temperatūra, kuri vėliau perduodama į namo šildymo sistemas.

Yra du pagrindiniai oro šaltinio šilumos siurblio tipai:

Oro ir vandens sistemos: Šios sistemos perduoda šilumą į namo vandens įrenginius, pvz., karšto vandens rezervuarą arba radiatorius. Kaip ir žemės šilumos siurbliai, šios sistemos geriau veikia su tokiais dalykais kaip grindų šildymas, o ne su tradiciniais radiatoriais, nes šiluma gaminama žemesnėje temperatūroje nei, pavyzdžiui, įprastas dujinis centrinis šildymas.

„oras-oras” sistema: Ši sistema sukuria šilto oro srautą, kuris gali būti naudojamas patalpoms šildyti ir yra cirkuliuojamas ventiliatoriais. Ši sistema yra labiau ribota nei „oras-vanduo” ir nenaudojama karštam vandeniui ruošti ar radiatoriams šildyti.

ORO ŠILUMOS SIURBLIO PRIVALUMAI

  • Tai gali sumažinti jūsų dabartines sąskaitas už energiją, pavyzdžiui, jei keičiate įprastinį šildymą.
  • Jums gali būti naudinga naujoji Vyriausybės atsinaujinančios šilumos skatinimo (angl. Renewable Heat Incentive, RHI) schema, kuri reiškia, kad už kiekvieną pagamintą kW energijos galite atgauti pinigus.
  • Priklausomai nuo to, kokį kurą pakeisite įrengdami oro šaltinio šilumos siurblį, turėsite gerą galimybę sumažinti anglies dioksido pėdsaką.
  • Sistemos priežiūra yra palyginti nedidelė, ja galima šildyti visą namą.
  • Dažnai manoma, kad tai pigesnis ir paprastesnis variantas nei žemės šilumos siurbliai.

Siurbliui maitinti vis dar naudojama elektros energija iš elektros tinklo, tačiau tai turėtų būti ekonomiškiau nei naudoti ją tiesiogiai šildymui. Oro šilumos siurbliai šildo kur kas žemesnėje temperatūroje, todėl, norint, kad jie būtų visiškai efektyvūs, gali tekti juos įjungti ilgesniam laikui.