Stabilizuotos samanos: natūrali namų puošmena

MadeByGrow.lt stabilizuotos samanos tampa populiarus pasirinkimas namų puošybai. Minkštosios miško paklotės augimą galima laikinai sustabdyti ir grožėtis samanomis namie. Samanos gali būti stabilizuojamos natūraliu būdu ir išlikti tokios pačios išvaizdos keletą metų. Tai labai džiuginantis faktas, jog nebūtina vaikščioti miške, kad būtų galima pasigrožėti samanomis. Įsigijus stabilizuotų samanų kūrinį jausitės lyg būdami gamtoje ir taip pat pagyvinsite savo namų interjerą unikalia detale.

Samanų istorija

Samanos yra maži augaliukai, randami atokesnėse vietose bei prieblandose. Istorijoje žinomi įvairūs samanų panaudojimo būdai. Laplandijos gyventojai bei Šiaurės Amerikos gentys naudodavo samanas kaip lovos paminkštinimą. Šiaurės Amerikos gentims samanos atlikdavo dabartinių sauskelnių funkciją, buvo dedamos ant žaizdų. Kitose šiaurinėse šalyse bei Rusijoje samanas dėdavo į rąstų tarpus trobose. Samanos atlikdavo ir dekoratyvinę funkciją namie. Šiais laikais pasitelkusias aukštas technologijas stabilizuotos samanos tampa namų ar įvairių ofiso, darbo erdvių detalėmis.

Kas yra stabilizuotos samanos?

Stabilizuotos samanos yra natūralios samanos, tik nebegyvos, tačiau atrodančios kaip gyvos. Savo natūralios išvaizdos jos išlieka jų augimą sustabdančiu gamtai draugišku būdu. Kartais norint paryškinti jų spalvą stabilizavimo metu įpilama maistinių dažų. Stabilizuotos samanos savo išvaizdą išlaiko nuo dvejų iki penkerių metų. Tačiau tam reikalingos tinkamos jų laikymo sąlygos: atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių bei geras vėdinimas.

Stabilizuotų ir džiovintų samanų skirtumai

Stabilizuotos samanos naudojamos interjero dizainui, galima užsisakyti jų jau pritvirtintų ant tam tikro paviršiaus arba pavienių krūmelių; stabilizuotos samanos nebeauga, joms nereikia tokios priežiūros, kaip gyvoms gėlėms.

Džiovintos samanos naudojamos užsiimant sodininkyste, dažniausiai parduodamos sveriant, gali būti atgaivintos, jei gaus pakankamai drėgmės.

Stabilizuotų samanų dizainas

Iš stabilizuotų samanų galima sukurti ką tik leidžia jūsų vaizduotė. Tai gali būti samanų sienos, paveikslai, galima imituoti gyvą darželį su stabilizuotomis samanomis, iš esmės dėlioti bet kokią formą ir gauti meno kūrinį.

Stabilizuotų samanų siena

Stabilizuotos samanos ir jų sienos ar kompozicijos nereikalauja ypatingos priežiūros, jų nereikia laistyti, persodinti, tręšti. Jos netraukia vabzdžių. Kartais jas galima lengvai apipurkšti vandeniu, jeigu nukrenta aplinkos drėgmė. Samanų sienos gali būti bet kokios formos bei spalvos, kadangi samanos yra gana lanksti medžiaga kūrybai. Tokios sienos puikiai tinka ofisams, spa bei klinikoms, kadangi spinduliuoja gamtos ramybę. Tai labai svarbu darbuotojams, pacientams bei žmonėms, atvykusiems pailsėti į spa per atostogas.