POS sistemos neatsiejamos nuo šių dienų atsiskaitymų

Šiandien pamatyti įprastus kasos aparatus tikriausiai yra retas dalykas. Dažniausiai matome įmantrius įrenginius, kurie vos keliais paspaudimais liečiamame ekrane leidžia atlikti net pačias sudėtingiausias funkcijas ar kitus norimus veiksmus. Viso to dėka yra POS sistemos. Būtent jos sukuria tą, kuo galime mėgautis beveik kiekvieno atsiskaitymo metu, tai yra greičiu, paprastumu ir kokybiškumu.

Iš ko susideda POS sistema?

Kadangi įvairiose sferose atsiskaitymai gali būti skirtingi, tai POS sistemos gali būti pagamintos pagal kiekvieno kliento poreikį. Tačiau dažniausiai pasitaikantis modelis yra šis (pagrindinės jo dalys). Pirmasis ir svarbiausias komponentas yra kompiuteris. Jį galima rinktis tokį, koks yra patogus, žinoma, reikia atsižvelgti į funkcijas, kurios bus reikalingos. Jeigu specialių veiksmų atlikti nereikės, tuomet pakaks ir paprasto kompiuterio. Aišku, jeigu norite, kad darbas būtų ypač patogus, tuomet galite rinktis POS kompiuterį, kuris gali turėti liečiamą ekraną. Prie kompiuterio reikalingas kasos aparatas. Jis nėra niekuo ypatingas, jame kaip ir įprastuose aparatuose turi būti laikomi pinigai. Ir paskutinė dalis yra programinė įranga. Prie viso to papildomai gali būti prijungti bankiniai kortelių skaitytuvai, skeneriai ir panašiai.

Kodėl POS sistema verta dėmesio?

Tokią sistemą yra žymiai patogiau naudoti nei įprastą kasos aparatą, juo žymiai lengviau ir greičiau galima atlikti visas funkcijas. Be to, funkcionalumas yra kur kas platesnis. Lengva dirbti su įvairiomis nuolaidų sistemomis. Kaip žinia, jos ypač patrauklios klientams, kas leidžia pritraukti kur kas didesnius jų srautus. Įvykdžius atsiskaitymą, labai dažnai paprašoma išrašyti PVM sąskaitą faktūrą. Turint POS sistemą, tai galima atlikti be jokio vargo. Labai didelis privalumas tas, kad tokiai sistemai nereikia interneto ryšio. Daugelis aparatų būtent nuo tokio ryšio ir priklauso, jei jis dingsta, labai dažnai sustoja ir visa veikla. Tačiau POS sistemai jis nėra būtinas, todėl nereikės baimintis, kad jei jis dingtų sustotų ir visi atsiskaitymai.

Kas gali naudoti POS sistemas?

POS sistemos gali būti naudojamos tų verslų, kur reikalingi įvairūs atsiskaitymai. Tačiau dažniausiai tokias programas renkasi prekybos vietos, ypač dideli prekybos centrai, kur klientų srautai yra ypač dideli. Taip pat tokią sistemą renkasi ir viešbučių sektorius, kuriam reikia darbą atlikti itin kruopščiai ir greitai, kad nebūtų gadinamas kliento laikas. Be to, POS sistemas naudoja ir restoranų ar kavinių tinklai. Jiems tokios sistemos patogu, nes naudodami tik ją gali atlikti labai daug įvairių veiksmų.