Kaip saugiai keliauti Kalėdų metu?

ziemines padangos

Žiemos orai ir saugios padangos

Daugeliui žmonių švenčių laikotarpis asocijuojasi su šeima ir draugais bei laiku su jais. Tai yra neatsiejama nuo dažnų kelionių. Žiemos orai ir automobiliai, kuriuose daugiau žmonių nei įprastai ir didelis bagažas, atsiranda didesnė tikimybė gedimams ir problemoms su padangomis.

Niekas nenori praleisti šio puikaus šventinio laikotarpio pakeliui, o dar blogiau – patekęs į avariją dėl padangų.

Tad šiandiena apžvelgsime kelis greitus ir paprastus patikrinimo būdus, kuriuos galėsite atlikti jau dabar, kad užtikrintumėte, jog jūsų transporto priemonė būtų paruošta šventėms ir visam ateinančiam sezonui.

Patikrinkite padangų slėgį

Važiuodami su per daug arba per mažai pripūstomis padangomis, galite sau pasidaryti nemažai problemų, kurios gali pakenkti jūsų automobilio saugumui, kadangi padangos dėvisi žymiai greičiau nei įprastai, tad teks jas keisti žymiai anksčiau, nei tikėjotės.  Netinkamas padangų slėgis taip pat neigiamai veikia transporto priemonės stabdymo ir valdymo galimybes. Turbūt nei vienas iš mūsų nenorime rizikuoti, bet būkite ypač atidūs žiemą, kai vairavimo sąlygos gali būti ypač pablogėjusios.

Bent kartą per mėnesį pasistenkite patikrinti savo padangų slėgį, kad būtumete tikri, jog jis yra tinkamas jūsų transporto priemonei ir vežamai apkrovai. Paprastai savo automobilio rekomenduojamą oro slėgį padangose galite rasti gamintojo vadove.

Patikrinkite padangų protektorių

Tikrindami savo automobilio padangų slėgį, skirkite laiko patikrinti, ar protektoriaus gylis nėra per mažas. Dėl nepakankamai pripūstų padangų išorinis protektoriaus kraštas gali susidėvėti, o per daug pripūstos padangos padidins susidėvėjimą ties centru. Paprastas būdas patikrinti ar padangų protektoriaus gylis nėra per mažas yra naudoti metalinį pinigą (cento monetą). Ją reikėtų įdėti į protektoriaus raštą ir jeigu matosi cento kraštas, tikėtina, kad padanga jau per daug susidėvėjusi ir vertėtų galvoti apie jos keitimą. Dažniausiai rekomenduojame, jog padangos protektoriaus gylis nebūtų mažesnis nei 3 mm.

Naudokite žiemines padangas

Žieminės padangos yra pagamintos iš specialaus gumos mišinio, kuris nesukietėja, kai temperatūra nukrenta žemiau 7 laipsnių celsijaus, taip pat suteikia papildomą sukibimą su kelio danga, kad vairuodami šlapiomis ir ledinėmis sąlygomis būtumėte maksimaliai apsaugoti.