Jei nusprendėte statyti namą, kokias statybines medžiagas verta pasirinkti?

Planuojate statyti namus, tačiau nežinote net ir nuo ko pradėti? Žinoma, susidursite su problemomis, namo projektu ir medžiagų pasirinkimu.Jei tikrai norite kokybiškai pasirinkti statybines medžiagas privalote daug skaityti ir domėtis. Dažnai patariama pasitarti ir su profesionalais, o jei norite viską rasti vienoje vietoje užsukite į Euremsta.

Greičiausia namo statyba yra iš blokelių. Tačiau, ką reikia žinoti apie šią statybinę medžiagą?

Tiems, kurie renkasi tarp statybinių blokelių ir plytų,verta atkreipti dėmesį į tai, kad statyti plytomis greičiau ir pigiau, nes plytos yra didesnės. Rekomenduojama statyti vieno aukšto namą su palėpe su silikatiniais blokais. Jis turėtų būti apšiltintas 10 cm storio akmens vata. Tiesa, šių blokų šiluminė varža gali būti mažiausia iš visų tokių statybinių medžiagų. Taip pat yra putų poliesterio blokelių, skirtų plieniniams strypams surinkti ir betonui pilti. Tačiau putų poliesteris yra labai populiarus tarp graužikų, dėl to jums spręsti, ar verta jį rinktis.

Didesnio atsparumo blokai yra brangesni, tačiau jiems reikia mažiau izoliacijos. Taigi galų gale, nesvarbu, koks blokas naudojamas, bloko ir išorinių sienų izoliacijos kaina yra ta pati. Medinio namo statybos kaina tikrai nėra mažesnė nei tų, kurie renkasi mūrinį namą.

Pasak statybų bendrovei atsakingo asmens, apšiltinant namą iš bet kokios medžiagos, reikia prisiminti, kad namo sienos visada yra efektyvesnės nei interjeras. Pigiau ir paprasčiau apšiltinti vidines sienas-pasidaryti rėmą, naudoti akmens vatą, plėvelę, gipso plokštę, o po to dažyti. Apšiltinus pastato išorę, sienos gali subalansuoti šilumos pasiskirstymą patalpoje.

Jei norite ilgaamžiškumo, rinkitės medinius fasadus

Dažnai įmonės renkasi medieną savo išorinėms sienoms dekoruoti ir tai renkamasi daugiausia ne dėl grožio, o dėl to, kad toks pasirinkimas per daugelį metų įrodė savo vertę.

Mediena taip pat yra vienas iš pigesnių išorinių sienų apdailos variantų. Pavyzdžiui, neobliuotos dažytos plokštės gali būti naudojamos namo išorės apdailai. Šiuo metu jos yra labai populiarios Skandinavijoje. Medieną būtinai reikia impregnuoti iš visų šešių pusių. Taip pat reikia pirmus dvejus metus stebėti, kur ji truks.Jei laikysitės šio proceso, galėsite pakeisti įtrūkusias medines lentas, užtaisyti ar dažyti įtrūkimus ir turėsite patvarų fasadą. Techniškai tvarkingos išorinės sienų plokštės niekada neišbluks, tačiau laikui bėgant gali šiek tiek prarasti spalvą.

Nusprendusiems išorinių sienų apdailai pasirinkti plytas reikia prisiminti, kad Lietuvoje šios plytos gaminamos pjaustant jau anksčiau suformuotas plytas

Šis gamybos procesas atveria poras, o plyta sugeria daugiau drėgmės. Todėl tokių plytų fasadas turėtų būti padengtas bespalviu impregnantu. Tačiau taip pat galite pasirinkti iš karto suformuotas švediškas plyteles, ar tradicinį tinką. Renkantis tradicinį tinką namo eksterjerui, turėtumėte nepamiršti, kad gali prireikti iki 9 mėnesių, kad ši medžiaga tinkamai veiktų.