Artėja tas laikotarpis, kuomet tiek vykdantys individualią veiklą, tiek verslo subjektai turi atlikti savo pareigą – deklaruoti metines pajamas Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemoje. Taip pat tai yra puiki galimybė susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių. Nors tai gali iš pirmo žvilgsnio atrodyti gana lengvas ir paprastas procesas, deja taip nėra, nes reikalinga buhalterinė paskaita arba bent tam tikros finansinio raštingumo žinios. Deja, tai nėra vien informacija apie jūsų gautas pajamas ar išlaidas, nes jūs deklaruojate absoliučiai visas finansines operacijas, įskaitant įvairius mokėjimus draudimo bendrovėms, SODRAI, gautas išmokas ar socialinę paramą, projektines lėšas, dividendus bei visas pajamas, nuo kurių yra mokami mokesčiai. Iš tiesų sunku nepasimesti tokioje informacijos gausoje ir savarankiškai atlikti visą deklaravimo procedūrą be klaidų. Tam, kad taip nenutiktų rekomenduojame kreiptis į buhalterinės apskaitos specialistus, kurie ne tik sutikrins jūsų vedamą buhalterinę apskaitą, veiklos dokumentaciją, bet ir pasirūpins, kad jūsų metinė pajamų deklaracija būtų pateikta laiku ir be jokių klaidų.
Kam privaloma deklaruoti mokesčius metinėje mokesčių deklaracijoje?
2022 metais metinis pajamų deklaravimas prasidėjo kovo 1 d. ir sumokėti mokesčius reikia iki gegužės 2 d. Tad kokia informacija yra pateikiama deklaruojant mokesčius Valstybinei mokesčių inspekcijai?
Visi Lietuvos gyventojai, kurie gavo su įvairiais darbo santykiais susijusias pajamas privalo perskaičiuoti NPD (neapmokestinamąjį pajamų dydį). Taip pat vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymu, privaloma deklaruoti ir turtą. Jei vykdote ar esate vykdę individualią veiklą pagal pažymą ar verslo liudijimą, turite pateikti gautas pajamas ir išlaidas. Tas pats galioja ir tiems, kurie pardavinėjo ar pirko nekilnojamąjį turtą, komercines patalpas ar paveldėjo NT. Taip pat privaloma deklaruoti pajamas, jei jas gaunate iš kitų papildomų pajamų šaltinių. Pildant metinę mokesčių deklaraciją yra galimybė ir perskaičiuoti pajamų mokestį, taikant progresyvius mokesčių tarifus. Mokesčių deklaravimo prievolę turi vykdyti ir tie darbingo amžiaus Lietuvos gyventojai, kurie yra išvykę į kitas šalis, o Lietuvoje yra praleidę 183 ar daugiau dienų.