Televizorių ekrano tipai – kokį išsirinkti?

Televizorių dažniausiai renkamės ilgam laikotarpiui, todėl norisi, kad jis atitiktų visus mūsų lūkesčius – būtent dėl to pasirinkimo metu dėmesį atkreipiame į daugybę skirtingų kriterijų. Vienas iš jų yra ekrano technologija, kuri turi įtakos ir vaizdų kokybei, ir kitoms šių prietaisų ypatybėms. Dabar prekyboje galima rasti net keturis skirtingus televizorių ekrano tipus – apie visus juos šį kartą ir pakalbėsime.

LCD

Tai – skystųjų kristalų technologija, kuri rinkoje šiuo metu yra viena pigiausių. Tokie ekranai ženkliai lenkia plazminius, tačiau varžytis su žemiau pateikiamais tipais jiems gali būti sunku. Visgi, privalumų tikrai įmanoma surasti: LCD ekranai gali būti aprūpinti pakankamai aukšta vaizdo raiška, o pati technologija laikoma viena taupiausių ir ekologiškiausių. Tačiau turėsite susigyventi su tokiais trūkumais kaip riboti vaizdo kampai, neįspūdingi kontrastai ir juodi atspalviai bei lėtas reakcijos laikas. Tokie televizoriai tiks tiems, kurie nekelia itin aukštų reikalavimų vaizdo kokybei ir nori šį prietaisą įsigyti kaip įmanoma pigiau.

LED

Ši technologija yra panaši į aptartą prieš tai, tačiau skiriasi jų šviesos šaltiniai – fluorescencines lemputes pakeitė šviesos diodai. Būtent dėl to LED televizoriai, lyginant su aptartais prieš tai, gali pasiūlyti solidesnį privalumų sąrašą. Intensyvesni juodi atspalviai, geresnis kontrastas, platesnis vaizdo kampas – tai pagrindinės ypatybės, dėl kurių tokia technologija susilaukia didesnio susidomėjimo nei LCD.

Žinoma, jei tuos pačius aspektus lyginsime su QLED ar OLED ekranais, rezultatai nebus tokie geri, tačiau tokie televizoriai bus optimalus pasirinkimas kalbant apie jų kainą ir kokybę. Nors vertė anksčiau buvo minima kaip tokios technologijos trūkumas, atsiradus naujiems sprendimams, ši situacija pasikeitė – dabar šie televizoriai yra įperkami visiems.

QLED

Tai – viena įspūdingiausių šiuo metu rinkoje esančių ekrano technologijų, galinti pasiūlyti išskirtinai kokybiškus vaizdus. Ji yra labai panaši į LED, tačiau skirtumas tas, jog ekranuose integruojamas papildomas kvantinių taškų sluoksnis. Dėl jo spalvos ir vaizdai ekrane tampa ryškesni, o kontrastai – įspūdingesni. Prie šių ypatybių galima pridėti ir tuos, kuriuos minėjome aptarinėdami LED ekranus.

Kalbant apie vaizdų kokybę, QLED televizoriai trūkumų praktiškai neturi, tačiau norint juos įsigyti, teks labiau paploninti piniginę. Tuo labiau, kad šiuose prietaisuose dažniausiai integruojamos ir kitos įspūdingiausios technologijos (pavyzdžiui, 4K ar 8K raiška), kad galėtumėte mėgautis išskirtinėmis kasdienėmis patirtimis. Tačiau jei nemėgstate ieškoti kompromisų, verta iš arčiau apžiūrėti šiuos televizorius – tai padarysite apsilankę Pigu.lt el. parduotuvėje.

OLED

Ši technologija dažnai yra įvardijama kaip geriausia rinkoje. Įprastus šviesos diodus šiuose ekranuose pakeičia organiniai: jiems nereikalingas joks foninis apšvietimas, tad tokie televizoriai gali būti dar plonesni nei aptarti prieš tai. Be to, jie išskiria dar mažiau šilumos ir sunaudoja mažiau energijos nei LCD ir LED ekranai. Kone labiausiai šie ekranai žavi aukštu kontrasto lygiu ir išskirtiniais juodais tonais – šiuo klausimu jie lenkia visus konkurentus. Prie tokių privalumų reikėtų pridėti ir plačius vaizdo kampus bei greitą reakcijos laiką. Tačiau už visus šiuos privalumus reikės atitinkamai susimokėti.

OLED televizoriai labai dažnai yra lyginami su QLED. Pranašumų turi abu šie ekrano tipai, todėl jei galite sau leisti daugiau, turėtumėte nesusikoncentruoti vien tik į šį aspektą ir ieškoti būtent Jums geriausiai tinkančio modelio – abi šios technologijos leis mėgautis išskirtinėmis patirtimis.

Kiekviena iš šių ekrano technologijų pasižymi labai skirtingomis savybėmis, tad tinkamą televizorių surasite nepriklausomai nuo to, kokiems niuansams teikiate pirmenybę. Visgi, reikėtų nepamiršti atsižvelgti ir į kitus parametrus: tik bendra visų charakteristikų visuma užtikrins aukščiausio lygio patirtis.