Šiuo metu Lietuvoje gyventojai vis labiau domisi elektromobiliais. Nors tik retas ryžtasi juos įsigyti, vis tik tikimasi, kad ateityje elektra varomi automobiliai bus pasirenkami dažniau dėl keleto priežasčių:
- mažesnių eksploatacijos sąnaudų;
- vis didėjančių benzino ir dyzelino kainų;
- galimybė parkuotis nemokamai miestuose;
- neteršti gamtos;
- dėl valstybės skiriamos kompensacijos.
Taigi, jei šiuo metu mažai ką išmanote apie elektromobilius, pats laikas susipažinti su keliais populiariais jų modeliais.
Pirmieji „Mazda“ elektromobiliai
Pradėsime nuo „Mazda MX-30“. Tai pirmasis „Mazda“ prekės ženklo elektra varomas automobilis. Gamintojai prižadėjo, kad šis modelis stebins išskirtiniu išorės dizainu. Taip ir yra – „Mazda MX-30“ pasižymi neįprastomis linijomis, kėbulas padalintas į kelias skirtingų spalvų zonas. Šie elektromobiliai turi kompaktišką bateriją, su kuria galima nuvažiuoti 200 kilometrų. Tokio atstumo paprastai užtenka mieste vienai ar dviems darbo dienoms, kuriose nėra ilgų kelionių. Taigi, naktį pasikrovę „Mazda“ galite keliauti visą dieną ir netgi trumpam įstrigti kamščiuose, nes elektros tikrai užteks iki vakaro.
„Mazda MX-30“ esminė savybė – tai vairavimo malonumas. Šiame modelyje įdiegta keletas naujausių technologijų. Tai „e-Skyactiv“ ir „G-Vectoring Control“. Pastaroji pristabdo elektromobilį prieš posūkį taip, kad daugiau svorio tenka varantiesiems ratams.
„Mini Cooper Se“ elektromobiliai
Dar vienas prekės ženklas besididžiuojantis savo pirmaisiais elektromobiliais – „Mini“. Elektromobilis „Mini Cooper Se“ tai labiausiai ištobulinta versija. Jame įmontuotas 32,6 kWh galios akumuliatorius, esantis pačiame automobilio dugne. Su šiuo akumuliatoriumi „Mini“ gali įveikti daugiau nei 200 kilometrų, greitojo įkrovimo stotelėse 80 % įkrovimas užtrunka vos 35 minutes. Žemas automobilio centras suteikia jam stabilumo ir lengviau įveikia posūkius.
„Mini Cooper Se“ elektromobiliai išsiskiria tuo, kad nereikia perjunginėti pavarų, todėl juos vairuoti ypač paprasta ir patogu. 100 km/h greitis pasiekiamas per 7,5 sekundės.
Elektromobiliai ne tik sutaupo degalams, bet ir gali būti mažiau remontuojami. Pavyzdžiui, „Mini“ pavarą sudaro mažiau darbinių elementų, todėl ją remontuoti reikės mažiau detalių. Elektromobilį stabdant stabdymo energija paverčiama elektra, kuri grįžta į akumuliatorių. Toks principas apsaugo diskinius stabdžius nuo dėvėjimosi.
Šiandieną daugiau sužinoję apie elektromobilius, galbūt ateityje nuspręsite juos įsigyti.