Tujų priežiūra: esminės taisyklės

Tujos yra viena dažniausiai pasirenkamų tvorų Lietuvoje. Gyvų tvorų, kuri džiugina ne tik pigumu, tačiau ir žalumu, kuris džiugina visus metus. Svarbiausia, kad tujos nereikalauja labai daug priežiūros. Svarbiausia – nuolatinis dėmesys. Tik tiek tereikia, kad jos būtų tankios, vešlios ir svarbiausia, kad pasiektų tokį aukštį, kurio Jums reikia.

Žinoma, tujoms reikia priežiūros. Nedaug, tačiau vis tiek reikia. Pirmiausia būtina STIHL sodo technika iš Parkutechnika.lt, o paskui – dėmesys.

Žemiau pateiksime kelis patarimus, kurie padės Jums pasirūpinti tujomis.

  • Pirmiausia labai svarbu pasirūpinti, kad Jūsų tujos būtų tokio dydžio ir tokios formos, kaip Jums labiausiai norisi. Formavimas yra labai svarbus darbas. Ne tik siekiant turėti norimos formos tujas, tačiau ir dėl jų tankumo. Šiam darbui svarbu įsigyti patikimas žirkles, kad darbas būtų greitas ir paprastas. Jas rasite https://parkutechnika.lt/gyvatvoriu-zirkles. Renkantis žirkles visada siūlome tartis su specialistais, kurie atsakys į visus rūpimus klausimus.
  • Taip pat siūlome jas kuo dažniau laistyti. Tai yra labai svarbu. Žinoma, tik vasaros metu. Šiltuoju metų laiku jos labiausiai ir auga, tad reikia, kad gautų tiek drėgmės, kiek reikia. Tuomet Jūsų tujos atrodys gražiai, bus vešlios ir didelės.
  • Reikia nepamiršti, kad tujoms, kaip ir kitiems augalams, reikia trąšų. Tačiau geriausios trąšos yra tos, kurios natūralios. Tam siūlome mulčiuoti žolę. Vis daugiau žmonių tai daro ir pastebi, kad vasaros metu tujos labai paauga į viršų. Galima drąsiai sakyti ačiū mulčiui, kuris daro stebuklus.
  • Pasirinkus kitą trąšą, cheminę, siūlome nepamiršti, kad labai svarbu ją normuoti. Kai kurie galvoja, kad kuo daugiau trąšos – tuo geriau. Tačiau taip nėra. Būtent trąša ir yra tas dalykas, kurį reikia normuoti.
  • Galiausiai, sodinant tujas joms reikia geros žemės. Tuomet jos augs vešlios ir gražios.

Apjuoskite savo sklypą tujomis, kurios nereikalauja beveik jokio dėmesio, auga labai greitai ir tuo pačiu džiugina rezultatu. Ir kurkite tokią sodo erdvę, kurioje Jums yra gera, kurioje jaučiatės gerai, svarbiausia, kuri patinka Jums. Tai yra svarbiausios gražios erdvės sąlygos.