Šiferinių ir čerpinių stogų apdaila

Šiferinių ir čerpinių stogų apdaila

Stogo čerpių pasirinkimas su tinkama paviršiaus apdaila yra labai svarbus norint, kad stogas atrodytų tvarkingai ir kaip jis ateityje tarnautų ilgą laiką. Stogo dangų rangovams svarbu suprasti, kodėl gamintojai naudoja tam tikrus molio ir betono čerpių paviršiaus apdorojimo būdus ir kaip tai veikia gaminio estetiką ir eksploatacines savybes trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu.

Plytelių paviršiaus apdailos pasirinkimas. Gamintojai imasi priemonių, kad jų molinės ir betoninės čerpės būtų apsauginės ir estetiškos, todėl naujas stogas atrodys fantastiškai vos sumontavus ir laikysis dar daugelį metų. Kad pamatytumėte tikrą plytelių spalvos ir paviršiaus apdailos vaizdą, geriausia, kai įmanoma, užsisakyti pavyzdį. Gamintojai stengiasi savo brošiūrose atkurti tikslias stogo čerpių spalvas, tačiau gali būti tik tiek, kiek leidžia spausdinimo procesas. Betono gaminiai ir skiedinys susideda iš smėlio, žvyro, cemento ir vandens. Cementas gaminamas kartu sudeginant, be kita ko, aliuminio oksidą ir kalkes. Kadangi šios medžiagos yra natūralios žaliavos, jų sudėtis skiriasi priklausomai nuo jų kilmės.

Natūralaus molio čerpių grožis slypi tame, kad jos išlaiko natūralią molio medžiagos spalvą nuo tamsesnio iki sodresnio atspalvio. Tai, kiek tai įvyksta, ir bet kokių pokyčių greitis priklauso nuo dviejų veiksnių. Pirmoji – pačios plytelės prigimtis, antra – aplinka, kurioje ji klojama. Mašinomis pagamintos plytelės yra itin tankios ir patvarios. Pašalinės medžiagos sankaupos lėtai įsitvirtina, o plytelių išvaizda keičiasi lėtai. Plytelių spalva jokiomis aplinkybėmis neišbluks, o vykstantis lėtas pokytis bus nuolatinis spalvos tamsėjimas. Dėl molinių čerpių gamybos proceso pobūdžio galima tikėtis nedidelių spalvų skirtumų, kurie iš tikrųjų daugeliu atvejų pagerina pabaigto stogo išvaizdą. Rekomenduojame ant stogo nemaišyti skirtingų partijų čerpių, o norint pasiekti geriausią efektą, čerpes reikia imti iš kelių padėklų ir maišyti atsitiktine tvarka.