Privatūs darželiai: ką verta apie juos žinoti?

Pradėti lankyti darželį gali būti baisu ne vien tik vaikams, bet ir tėvams, o kartais jie patiria dar daugiau streso, nerimo, nei patys vaikai. Bet tai yra visai natūralus dalykas, juk žengiamas pirmas ir nedidelis žingsnis link savarankiškumo. Kad visokių neigiamų minčių būtų kaip įmanoma mažiau, reikia domėtis ir stengtis viską sužinoti kaip įmanoma anksčiau. Jeigu nusprendėte vesti savo vaiką į privatų darželį, šis straipsnis yra paruoštas jums, nes jame sužinosite daug naudingos informacijos, kuri bus aktuali ateityje ir padės į viską žiūrėti pakankamai ramiai.

Kodėl verta rinktis būtent privatų darželį?

Daugeliui privatus darželis suteikia saugumo jausmą, tai yra žinoma, kad vaiku bus pasirūpinta pakankamai gerai, todėl tėvams automatiškai yra mažiau jaudulio ir tokie darželiai teikia didesnį pasitikėjimą. O tai yra labai svarbus argumentas. Dar viena priežastis, kodėl verta rinktis tokio tipo darželį yra tokia, kad vienoje grupėje bus mažiau vaikų, todėl ligos sklis ne taip greitai, o ir užsikrėsti yra kur kas mažesnė tikimybė. Taip pat tokiuose darželiuose yra rengiamos specialios mokymo programos, tokios kaip kontekstinio ugdymo programa. Kadangi ugdymo programos yra stipresnės, nei kad renkantis valstybinius darželius, tai automatiškai vaikas visko išmoksta kur kas greičiau ir tampa greičiau savarankiškesni.

Kaip išsirinkti patį geriausią darželį?

Šiame klausime kiekvienas gali turėti individualią nuomonę ir tai tikrai nėra blogai, nes kiekvieni tėvai žino, kas geriausia yra jų vaikui. Tad pateikiame tik kelis rekomendacinio pobūdžio aspektus, kuriais vadovaujantis galite rinktis privatų darželį:

  • Rinkitės pagal mokymo programas;
  • Privataus darželio požiūrį dėl ligų;
  • Kur įsikūręs darželis, ar jį lengva pasiekti, ar yra patogu;
  • Verta atkreipti dėmesį į atsiliepimus ar rekomendacijas, nes jos gali duodi labai didelį svertą pasirinkimui.

Kiek kainuoja privatūs darželiai?

Privatus darželis gali kainuoti labai įvairiai. Vienos nustatytos kainos tikrai nerasime, tad tai yra labai individualus dalykas. Tad kiekvienas gali surasti tokį variantą, kuris yra priimtinas. Taip pat reikia nepamiršti, kad tam tikruose miestuose yra taikoma kompensacija, kuri leidžia sutaupyti ir taip vaikus leisti į geresnį. Jeigu privataus darželio kaina yra aukštesnė, tai reiškia, kad ten yra sukurtos specialios ugdymo programos, kurios leidžia kokybiškiau mokyti vaikus, o tai yra labai didelis pliusas. Taip pat tokiuose darželiuose maistas yra kur kas kokybiškesnis, kad vaikai gautų kaip įmanoma didesnį reikiamų naudingų medžiagų kiekį.