Pažintinės kelionės į Sakartvelą (Gruziją): atraskite nuostabųjį šalies istorinį paveldą

Sakartvelas kviečia savo akimis pamatyti nuostabaus grožio istorinius-kultūrinius objektus, autentiškas lankytinas vietas. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima išvysti daugybę unikalių bažnyčių ir katedrų, vienuolynų. IV amžiuje priimta krikščionybė šalyje atliko didžiulį vaidmenį. Šalies istorinis paveldas palieka didelį įspūdį, o pažintinių kelionių Sakartvele akimirkos dar ilgai išlieka atmintyje.

Alaverdi vienuolynas

Pažintinės kelionės Sakartvele metu, Kachetijoje, keliautojai gali išvysti vieną iš žymiausių šalies istorinių objektų. Alazani slėnyje, stovi viena garsiausių viduramžių bažnyčių Alaverdi. Ji yra viena iš aukščiausių bažnyčių Sakartvele. Pasakojama, kad vienuolyną VI amžiuje įkūrė asirų tėvas Josephas Alaverdi. Per savo gyvavimo laikotarpį vienuolyno kompleksas išgyveno daugybę sunaikinimų. Šiandien tai veikiantis vienuolynas, kuriame yra pagrindinė Šv. Jurgio bažnyčia, varpinė, pirtis, valgykla, vyninė. Taip pat yra vynuogių muziejus, o vienuolyno vynuogyne auga apie 500 vynuogių veislių.

Gergeti Trejybė

Šventosios Trejybės vienuolyno kompleksas, vadinamas Gergeti Trejybe bažnyčia, buvo pastatytas 1430-aisiais. Tai yra autentiškas Sakartvelo architektūros pavyzdys. Gergeti Trejybės bažnyčia yra didžiausia Sakartvelo bažnyčia, esanti 2170 metrų aukštyje. Norint pasiekti šią bažnyčią, reikia įveikti kalnų takus ir vingiuotą kelią. Tokia pažintinė kelionė Sakartvele yra labai įdomi ir įspūdinga, tai – tikras nuotykis. Nuo bažnyčios viršaus atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Kazbegi kalną ir aplinkinius kraštovaizdžius. Gergeti Trejybės bažnyčia taip pat turi ypatingą religinę reikšmę. Ji buvo vieta, kurioje žmonės kreipėsi į Dievą ir meldėsi už gerovę, tad ji ne tik turi istorinę, bet ir dvasinę svarbą šaliai.

Narikala

Narikala yra tvirtovė, iš kurios atsiveria vaizdas į Tbilisį nuo Sololaki kalnų grandinės. Pirmą kartą Narikala tvirtovė Tbilisio istoriniuose įrašuose paminėta IV amžiaus pabaigoje. Tai vienas žymiausių Sakartvelo kultūros paveldo paminklų. Narikala buvo sunkiai pasiekiamas gynybinis statinys su tvirta tvora, bokštais ir bastionais. Šiandien jis yra nuolat lankomas turistų ir vietinių gyventojų, kaip vienas iš Tbilisio simbolių. Tai – populiari pažintinės kelionės Sakartvele kryptis.

David Garedži vienuolynas

Populiarus turistų ir kelionių entuziastų lankomas objektas Sakartvele yra David Garedži vienuolynas. Teigiama, jog šį vienuolyno kompleksą VI amžiuje įkūrė asirų tėvas Davitas Sagarejo. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima aplankyti šią autentišką vietą. Tai yra tikras architektūrinis šedevras. Kalno šlaito urvuose įrengtos koplyčios, vienuolių celės, bažnyčios bei gyvenamosios patalpos. David Garedži vienuolyno kompleksas yra neįkainojamas istorinis paveldas.

Spalvingasis Sakartvelas turtingas ypatingu istoriniu paveldu. Pažintinės kelionės Sakartvele kviečia savo akimis pamatyti šiuos architektūrinius-istorinius stebuklus. Patirkite pažintinių kelionių Sakartvele džiaugsmą!