Kodėl verta drabužius valyti valykloje

Cheminio valymo paslaugomis verta naudotis, nes sutaupomas kiekvieno piliečio laikas, o drabužis įgauna savo pirminę išvaizdą. Rūbų valymas cheminiu  būdu visada bus efektyvus ir reikalingas, naudojant cheminį  valymą drabužis jums tarnaus ilgiau. Nusipirkus naują drabužį būtina atkreipti dėmesį į gamintojo  rekomendacijas apie gaminio priežiūrą, reikalinga žinoti, kad dubenėlio formos ženklas reiškia skalbimą, o apskritimo- sausą valymą. Jeigu dubenėlio ženklas užbrauktas, reiškia drabužio skalbti negalima, o reikalinga atiduoti sausam valymui. Nelaukti, kad dėmės įsisenėtų, nes jos įsigeria į pluoštą ir jas išvalius toje vietoje gali pasikeisti spalva, todėl visada geriau pasitikėti valymo srities specialistais. Spalvingos odos detalės dažniau naudojamos apdailai, ypač  atsargiai reikia skalbti tokį drabužį, nes jis gali nublukti arba nusidažyti. Norint, kad drabužis kuo ilgiau turėtų pradinę išvaizdą, būtų atsparus vandeniui, nevalykite per dažnai, o dažniau vedinkite, tiktai saugojant nuo saulės spindulių. Pūkines striukes ir paltus dažniausiai  atiduodame valyti į drabužių valymo įmonę, nes jiems reikalingos specialios valymo priemonės ir džiovinimui speciali įranga.

Kaip valyti odinius batus

Grįžus iš lauko, nešvarumus nuo batų nuvalyti drėgna šluoste, o pridžiūvusiam purvui naudoti šepetį, batus valyti švelniai, kad nesusibraižytumet jų paviršiaus. Odinė avalynė sugeria daug drėgmės, todėl reiktų leisti  išdžiūti kambario temperatūroje, nenaudojant džiovintuvų, nededant priešais saulės spindulius, nes paviršius gali sutrukinėti. Reikėtų naudoti ir batų kremą, kuris padidina atsparumą įvairiems nešvarumams, atgaivina odos atspalvį, o norint pasiekti blizgesį naudokite poliravimui skirtą vašką. Žiemą ant batų gali kauptis druska, juos valyti reikalinga vandens ir acto mišiniu, nuvaliius minkšta šluoste palikti išdžiūtai natūraliai. Norėdami valyti zomšinius batus, naudokite zomšos šepetėlį arba zomšos trintuką.

Kaip prižiūrėti guminius batus?

Purviną avalynę reikalinga skubiai nuplauti ir nusausinti, į batus prikimšti popieriaus ir džiovinti natūraliai. Norint atsikratyti nemalonaus kvapo į sausų batų pamušalą įberti kepimo sodos ir palikti pastovėti per naktį tuomet atsikratysit nemalonaus kvapo.