Dauguma vairuotojų, o ypač tie, kurie neseniai išsilaikė teises mėgsta greitį. Ir nesvarbu, kad mieste ar tam tikrose kelio atkarpose jis yra ribojamas. Neretai to pasekmė būna gautos baudos už greitį. Tikriausiai retai kur surastume bent vieną žmogų, kuris nėra gavęs tokios baudos. Kartais tai įvyksta tyčia, o kartais dėl neapdairumo. Šiame straipsnyje plačiau papasakosime įdomius faktus apie baudas.
Įdomūs faktai Lietuvoje
Pateikiame kelis įdomius faktus apie greičio viršijimą Lietuvoje, galbūt kai kurių nebūsite girdėję:
- Vienas didžiausių rekordų Lietuvoje fiksuotas 2020 metais, kuomet greičio viršijimas buvo fiksuotas daugiau nei 800 000 kartų. Šis kiekis išaugo dėl to, kad keliuose atsirado trikojai greičio matuokliai, kuriuos galima pastatyti bet kada ir bet kurioje vietoje.
- Lietuvoje, jeigu greitis yra viršijamas iki 10 km/h, tuomet dažniausiai yra skiriamas tik įspėjimas, jeigu viršijama virš 10 km/h, tada yra taikoma nustatyta piniginė bauda, o jeigu vairuotojas viršija daugiau nei 50 km/h, tuomet gali kilti grėsmė prarasti teisę vairuoti transporto priemonę.
- Atliktas tyrimas Lietuvoje parodė, kad baudas už greitį dažniau gauna vyrai nei moterys. Paradoksalu, bet bandantis aiškintis, kodėl yra skirta atitinkama bauda, moterys labiau linkusios jas ginčyti, nei kad tai darytų vyrai.
Įdomūs faktai pasaulyje
Atrinkome pačius įdomiausius faktus apie greitį, kurie įvyko už Lietuvos ribų:
- Amerikoje kas metus yra išrašoma apie 34 milijonus baudų.
- Atlikti tyrimai ir praktika rodo, kad esant ekonominei krizei pasaulyje, žmonės dažniau viršija greitį ir to pasekoje jie gauna daugiau baudų nei įprastai. Tokiu būdu pinigai yra surenkami į valstybės biudžetą ir taip padedama ekonomikai kilti.
- Kai kuriose šalyse už leistiną greičio viršijimą gali grėsti bausmė būti uždarytam į kalėjimą. Tokios baudos rodo, kad greičio viršijimas yra gan opi problema ir į tai žiūrima tikrai atsakingai.
- JAV, o tiksliau Niujorko valstijose per metus yra surenkama apie apie 76 mln. USD už nusižengimus viršijant greitį.
- JAV atliktame tyrime buvo išsiaiškinta, kad dažniausia žmonių grupė, kuri gauna baudas už važiavimą didesniu, nei yra nurodyta greičiu, yra gydytojai.
Nereikėtų tuo didžiuotis
Kad ir kokie įdomūs faktai būtų surinkti Lietuvoje ar kitoje pasaulio valstybėje, nereikėtų tuo didžiuotis. Kiekvienas žinome, kad viršijant nustatytą greitį yra rizikuojama ne tik vairuotojo, bet ir aplinkinių sveikata bei gyvybe. Todėl visada reikia pasirinkti saugų greitį, kad būtų išvengta skaudžių pasekmių.
Paruošta pagal Reidas Official