Akmens masės plytelės – akmens rūšys ir naudojimas

Dekoratyvinis akmuo jau daugelį metų yra sėkmingai naudojamas namų grindims ir sienoms, taip pat išoriniams fasadams dekoruoti. Jo naudojimas neprarado populiarumo, nes tai elegantiška, labai patvari ir originaliai atrodanti medžiaga.

Akmens masės plytelės pasižymi turtinga spalvų palete, atspalvių ir tekstūrų įvairove, todėl jas galima naudoti tiek moderniuose, tiek klasikiniuose namuose. Jos geriausiai atrodo ant didelių paviršių: sienų arba grindų. Tačiau nėra jokių kliūčių dekoratyvinį akmenį naudoti tik kaip dekoratyvinį akcentą, pavyzdžiui, ant sienos, kur jis tik pabrėš pasirinktą interjero dizaino dalį.

Dekoratyvinio akmens populiarumas yra susijęs ne tik su jo neįprasta išvaizda, bet ir su patvariomis fizinėmis savybėmis, ypač atsparumu pažeidimams ir nešvarumams. Taip pat svarbu, kad jį būtų galima poliruoti ir pjaustyti bet kokiu pageidaujamu būdu.

Dekoratyviniai akmenys yra skirstomi į dekoratyvinius akmenis interjerui ir dekoratyvinius akmenis eksterjerui. Pastaruoju metu vienas iš populiariausių interjero dizaino būdų yra akmeninės sienos sukūrimas arba židinio aptvėrimas. Tokia akmeninė siena suteikia mūsų svetainei savitą ir elegantišką išvaizdą. Tačiau prieš kuriant tokią sieną verta apsvarstyti, iš ko ji bus pagaminta ir ar norime pridėti kokių nors dekoratyvinių elementų, pvz., apšvietimo.

Akmens masės plytelės

Natūralaus akmens masės plytelės paprastai yra gaminamos iš granito, marmuro arba smiltainio. Privalumas – didelis spalvų ir tekstūrų pasirinkimas, dėl kurio tokia siena atrodys labai įspūdingai. Trūkumas – varginantis klojimo procesas, kuriam reikia daug įgūdžių. Taip pat galite įsigyti surenkamų akmens plokščių – jau paruoštų iš natūralių akmenų arba padengtų poliesterio derva su akmens milteliais.

Keraminės ir klinkerio plytelės

Keraminės grindys yra gaminamos iš molio, smėlio arba malto kvarco – dėl savo patvarumo ir atsparumo vandeniui jos dažniausiai naudojamos vonios kambariuose arba virtuvėse. Iš molio išdegtos klinkerio plytelės yra pačios tvariausios plytelės, o jų sugeriamumas nesiekia 3 % (keramikos – 10 %). Jais išklota siena atrodo kaip plytų siena.

Betono ir gipso plytelės

Tai pigiausia alternatyva klojant ant sienos. Iš betono arba gipso yra gaminamos plytelės, imituojančios skaldytą kalkakmenį arba smiltainį. Jas labai lengva klijuoti. Gipsinių plytelių nereikėtų naudoti vonios kambariuose, nes jos sugeria vandenį.