Kaip vyksta geologiniai grunto tyrimai?

Kaip vyksta geologiniai grunto tyrimai?

 

Jeigu planuojate namo arba bet kokio tipo NT objekto statybas – tokiu atveju pirmiausia siūlomi geologiniai tyrimai, kurių metu analizuojamas ne tik gruntas, tačiau jam skiriama daugiausia dėmesio.

Natūralu, kad prieš pradedant statybas kai kurie žmonės klausia – ar tikrai geologiniai tyrimai yra reikalingi? Gal galima apsieiti ir be jų?

Įstatymų nurodyta tvarka tikrai ne visada jie būtini, tačiau kiekvienas žmogus, kuris nori pačius pirmus žingsnius statybų darbuose žengti tvirtai, kad paskui nekiltų jokių klausimų – turėtų pasamdyti specialistus, kurie atliktų šiuos tyrimus.

O kaip viskas vyksta?

  1.     Taigi, pirmiausia specialistai formuoja užduotį, kurios laikantis bus atliekami tam tikri darbai. Svarbiausius žingsnius nurodo vadovas, darbus dažniausiai atlieka jo komanda. Geologiniai tyrimai būtinai turi būti užregistruojami Lietuvos Geologijos tarnyboje. Tik tada galima imtis darbų. Nepergyvenkite – viskas bus atlikta už Jus.
  2.     Sekančio etapo metu yra atliekami lauko darbai. Žinoma, jie yra atliekami tam tikrame, konkrečiame žemės sklype. Gavus reikalingus mėginius – vėliau tyrimai yra atliekami laboratorijose. Tyrimo metu yra vertinamas grunto stiprumas, sandara bei kito rodikliai. Žinoma, tokius darbus gali atlikti tik specialistai, kurie turi tam įrangą. Reikia atsakingai rinktis komandą.
  3.     Galiausiai, kai visi darbai jau yra atlikti – parengiama ataskaita, kurioje yra pažymėti visi rodikliai. Aiškinamajame rašte yra pateiktos ir rekomendacijos, kuriose yra nurodoma – kaip galima pagerinti grunto būklę.
  4.     Gauti duomenys yra registruojami Lietuvos geologijos tarnyboje, o Žemės gelmių registre duomenims suteikiamas unikalus, vienetinis numeris.

Tyrimus reikia palikti tik patiems geriausiems savo sferos specialistams, kurie ne tik išmano smulkmenas, tačiau taip pat ir turi įrangą, kuri padeda atlikti tyrimus labai detaliai.

O šiuo atveju geologiniai tyrimai reikalauja detalumo, kuris nulemia konkrečius rezultatus ir tuo pačiu padeda pasidaryti išvadas.

Svarbiausia yra remtis įstatymu, kuris nurodo – kada tyrimai reikalingi. Visgi, pasikartosime, kad bet kokio objekto atvejais – visada geriausia atlikti tyrimus, kadangi jie gali pakoreguoti planuojamos statybos eigą (ypač, pamatų tipą).