Tinkama zomšinių batų priežiūra

Verta pripažinti, tačiau kartais tam tikrų batų neperkame vien tik dėl to, kad jų priežiūra atrodo sudėtinga. Tad geriau renkamės įprastus batus, kuriuos galima paprastai nuvalyti šluoste, padengti batų tepalu, impregnuoti ir jie atrodo nepriekaištingai. Tačiau jeigu norite įvairovės, verta pirkti ir kitokius batus, nors jų priežiūra ir gali pasirodyti sudėtinga. Bet žinant tam tikrus aspektus, priežiūra gali pasirodyti visai nesudėtinga. Tad, kokia yra zomšinių batų priežiūra, norime papasakoti šiame straipsnyje.

Valymas

Tikriausiai kai tokios rūšies avalynė išsitepa, nuleidžiame rankas ir padedame juos į šoną arba išmetame lauk, nes daugeliui atrodo, kad tokios dėmes nėra panaikinamos. Tačiau galime jus nudžiuginti, kad net ir patys purviniausi zomšiniai batai gali tapti švarūs, tik reikia tinkamai atlikti jų valymą. O puikiausia yra tai, kad tai galima padaryti namuose. Kai kas padaro klaidą, kad atsiradusią dėmę pradeda valyti ir trinti su vandeniu. Tokiu atveju, ji tik dar labiau įsigeria ir panaikinti ją tampa dar labiau neįmanoma. Kad to neatsitiktų, reikia naudoti kitą priemonę, kurią tikrai daugelis turi namuose ir tai yra micelinis vanduo. Kadangi jo struktūra yra pakankamai lengva, neapsunkinanti, tad ir dėmes batuose pašalina labai lengvai. Po šio valymo nei nematyti dėmės, kurios atrodė jau nebus įmanoma pašalinti. Tad reikia vatos tamponėlį sušlapinti su minėta priemone ir lengvai patrinti dėmę. Be jokio vargo vos po kelių valymų, jos nebus įmanoma įžvelgti.

Nereikia pamiršti apsaugoti iš karto

Tikriausiai kai nusiperkame naujus batus, iš karto nesusimąstome, kad juos reikia prižiūrėti nuo pat pirmos dienos, o ypač to reikalauja zomšiniai batai. Net ir menkiausias nešvarumas gali įsiskverbti į tokią medžiagą ir joje padaryti dėmę. Aišku, ją galima išvalyti anksčiau minėtu būdu, bet kad valymo būtų kaip įmanoma mažiau verta naudoti impregnatorių. Tik nereikia padaryti klaidos, kad ir impregnuoti su ta pačia priemone, su kuria impregnuojate ir paprastus odinius batus. Kadangi šios medžiagos yra skirtingos, tad ir apsauginės priemonės turėtų būti skirtingos. Nes jei bus nupurkšta su tuo impregnatoriumi, kur naudojami odiniams batams, tai jie gali būti sugadinti ir jų paviršius visiškai pasikeis ir neatrodys gražiai.

Su zomšiniais batais tik kai sausa

Daugelis galvoja, kad zomšiniai batai tinka tik sausesniu laikotarpiu, kai nėra balų, daug lietaus, nes taip jie gali būti nepažeisti. Iš dalie tai yra teisybė, jeigu jų neapsaugosite, nes tokia medžiaga yra lengviau pažeidžiama. Bet jeigu pirksite kokybiškesnius batus ir jie bus iš karto apsaugoti, tada net ir per drėgną sezoną tokią avalynę galima avėti, nes net ir drėgmė jiems nepakenks.