Tai svarbu: ko dar galėjote nežinoti apie alyvuogių aliejų?

Jeigu bent jau kažkiek bandėte domėtis apie alyvuogių aliejų, turbūt dažniausiai matėte įvairią informaciją apie jo naudą, kaip tinkamai pasirinkti ir panašiai. Labai dažnai tokia informacija kartojasi ir rodos, kad daugiau nieko apie jį sužinoti negalime. Tad šį straipsnį parengėme būtent tam, kad apie alyvuogių aliejų sužinotumėte būtent to, ko dar nežinojote ir tai būtų ne tik įdomi, bet ir reikalinga informacija.

Tam tikrą sezoną kaina gali būti kitokia

Dažniausiai kai renkamės alyvuogių aliejų, kreipiame dėmesį į kainą. Dažniausiai jį renkamės tada, kai yra taikoma tam tikra akcija ar nuolaida. Tačiau jeigu tikrai gerą alyvuogių aliejų perkate nuolatos, turėtumėte pastebėti, kad tam tikrais laikotarpiais ji kinta, tai yra mažėja arba didėja. Ir tokie pokyčiai būna tada, kai nėra taikomos jokios akcijos ir panašiai. Alyvuogių aliejus gali kainuoti pigiau arba brangiau pagal sezoniškumą. Jeigu to sezono metu visas derlius, pagaminimas ir kiti svarbūs dalykai sekėsi puikiai, tad ir galutiniam vartotojui kaina bus mažesnė. Jeigu sezonas nebuvo toks sėkmingas, aliejaus nebuvo pagaminta tiek, kiek buvo tikėtasi, tuomet ir galutinis vartotojas už jį mokės brangiau.

Tinkamas alyvuogių aliejaus laikymas

Tikriausiai esate daug informacijos girdėję apie tinkamą alyvuogių aliejaus naudojimą, kad jo negalima kaitinti ir panašiai. Tačiau informacijos apie tinkamą jo laikymą yra kur kas mažiau ir labai dažnu atveju, to net nežinodami, žmonės daro gana nemažas klaidas ir tai gadina šį produktą. Labai dažnai aliejus yra laikomas šaldytuve. To daryti negalima, nes per didelis šaltis jam kenkia. Taip pat toks aliejus neturėtų būti laikomas šiltai ir ant tiesioginių saulės spindulių. Tad pats tinkamiausias jo laikymas yra uždaroje spintelėje, kurioje oro temperatūra nesikeičia dideliais skirtumais.

Per kiek laiko turėtų būti sunaudojamas alyvuogių aliejus?

Geras alyvuogių aliejus kaip ir kiti gurmaniški patiekalai turi tam tikrą galiojimo laiką, tad jo nereikėtų laikyti nenaudojamą metų metus. Pats geriausias būdas žinoti, kiek ilgai jis galioja, tai skaityti informaciją ant pakuotės. Kadangi kiekvienos rūšies aliejus gali būti gaminamas skirtingai, nes jis gali būti naudojamas daug kur, tad ir galiojimo laikas gali būti skirtingas. Be to, kai jis jau nebus tinkamas naudojimui, iš karto pamatysite jo pakitusią konsistenciją, skonį, taip pat gali pakisti ir kvapas.