Psichologas Klaipėda pristato dažniausiai girdimus mitus apie psichologus

 

Psichologas Klaipėda teigia, jog terapija yra populiari gydymo forma, kuri naudojama padėti asmenims susidoroti su psichinės sveikatos problemomis, įskaitant nerimą, depresiją, traumas ir kt. Nepaisant gydymo veiksmingumo, vis dar yra daug mitų ir klaidingų nuomonių. Štai keletas bendrų psichologinės terapijos mitų:

1 mitas: terapija skirta tik „pamišusiems“ žmonėms

Tai turbūt vienas iš labiausiai paplitusių mitų apie terapiją. Daugelis žmonių mano, kad terapija skirta tik žmonėms, turintiems sunkių psichikos sveikatos problemų arba kurie yra „pamišę“. Psichologas Klaipėda tikina, jog tai toli nuo tiesos. Terapija gali būti naudinga visiems, kurie kovoja su bet kokio tipo emociniais ar psichiniais sunkumais, nepaisant jų dydžio.

2 mitas: terapija yra laiko ir pinigų švaistymas

Kitas paplitęs mitas apie terapiją – tai laiko ir pinigų švaistymas. Šis įsitikinimas gali kilti iš minties, kad terapija yra greitas sprendimas arba, kad ji netinka visiems. Psichologas Klaipėda galvoja kitaip, terapija yra vertinga investicija į jūsų psichinę sveikatą ir gerovę. Norint išspręsti emocinės ir psichinės sveikatos problemas, reikia laiko, o terapija gali būti veiksmingas būdas tai padaryti.

3 mitas: terapija yra tik kalbėjimas

Daugelis žmonių mano, kad terapija yra tik pokalbis su terapeutu. Nors kalbėjimas yra įprastas terapijos aspektas, jis nėra vienintelis. Psichologas Klaipėda tikina, jog  viskas priklauso nuo požiūrio ir terapeuto mokymo, terapija gali apimti kitus metodus, tokius kaip kognityvinė-elgesio terapija, meno terapija arba sąmoningumo praktika.

4 mitas: terapija skirta tik suaugusiems

Nors terapija dažnai siejama su suaugusiaisiais, ji taip pat naudinga vaikams ir paaugliams. Iš patirties psichologas Klaipėda žino, jog  vaikai ir paaugliai gali susidurti su unikaliais iššūkiais, tokiais kaip patyčios, akademinis spaudimas ar šeimos konfliktai, kuriuos galima veiksmingai išspręsti terapijos pagalba.

5 mitas: terapeutai pasmerks jus

Kitas paplitęs mitas apie terapiją yra tai, kad terapeutai vertins jus už jūsų mintis, jausmus ar veiksmus. Psichologas Klaipėda pridūrė: tiesą sakant, terapeutai yra mokomi suteikti klientams nesmerkiančią, empatišką ir saugią erdvę išreikšti save. Psichologas Klaipėda užtikrina, jog terapeutai supranta, kad kiekvienas turi savo unikalią patirtį ir iššūkius, ir yra tam, kad palaikytų ir padėtų klientams juos įveikti.

Apibendrinant šiuos mitus, galima pasakyti, kad psichologinė terapija gali būti veiksmingas būdas pagerinti jūsų psichinę sveikatą ir gerovę. Svarbu žinoti apie paplitusius mitus ir klaidingas nuomones, o svarbiausia atskirti mitą nuo tiesos. Geriausias mito paneigimo būdas – apsilankyti pas psichologą ir patirti terapiją savo kailiu, tuomet neliks nei klausimų, nei abejonių – pridūrė psichologas Klaipėda.