Kaip saugiai pirkti skolą?

Skolos pirkimas gali būti pelningas verslas, tačiau svarbu tai daryti saugiai. Svarbu ištirti skolą ir atsižvelgti į skolininko pajamas ir kredito istoriją, taip pat į visus teisinius ginčus, kurie gali kilti dėl sandorio. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime kai kuriuos veiksmus, kurių turėtumėte imtis pirkdami skolą, kad tai būtų daroma kuo saugiau.

Skolos vertė

Perkant skolą, prieš perkant svarbu įvertinti skolos vertę. Šią vertę galima nustatyti įvertinus tokius veiksnius, kaip skolos suma, palūkanų normos, grąžinimo terminai ir kiti veiksniai. Jei skolos vertė yra per maža, gali būti, kad neverta toliau jos siekti.

Skolininko pajamos ir kredito istorija

Prieš perkant skolą taip pat svarbu atlikti išsamią skolininko pajamų ir kredito istorijos analizę. Tai padės jums nustatyti, ar jis turi pakankamai pinigų, kad galėtų grąžinti visą skolą, ar neturi prastos kredito istorijos, kuri gali apsunkinti šių pinigų susigrąžinimą. Pirmiausia išnagrinėję šiuos veiksnius, galėsite nuspręsti, ar šios konkrečios skolos pirkimas turi finansinę prasmę jūsų verslui.

Teisiniai ginčai

Prieš pirkdami bet kokios rūšies skolą, turite įsitikinti, kad nėra teisinių ginčų dėl jos paveldėjimo ar kitų teisinių klausimų. Jei su skola, kurią ketinate pirkti, yra neišspręstų teisinių ginčų, vėliau gali kilti problemų bandant susigrąžinti skolą. Todėl prieš baigdami pirkimą būtinai patikrinkite, ar nėra jokių esamų teisinių problemų.

Nebijokite kreiptis pagalbos pas profesionalus

Jei turite abejonių, ar kokių nors specifinių klausimų – geriausia yra klausti profesionalų pagalbos, tai yra į skolų administravimo tarnybą. Tai padės jums sumažinti su skolos pirkimu susijusią riziką, taip pat suteiks galimybę gauti ekspertų patarimus, kaip geriausia elgtis.

Kokiais atvejais neįmanoma atgauti skolos?

  • Jei skolininkas paskelbia bankrotą, tai gali būti sunku arba net neįmanoma atgauti skolos, nes bankrotas gali apsaugoti skolininko turtą nuo kreditorių reikalavimų.
  • Jei skolininkas yra dingęs, gali būti sunku nustatyti jo buvimo vietą arba susisiekti su juo, todėl skolos išieškojimas gali būti neįmanomas.
  • Jei skolos suma yra per maža, tai gali nesverti laiko ir išlaidų, kurias reikia skirti skolos išieškojimui.
  • Skolininkas neturi pakankamai turtų ar pajamų, kad galėtų sumokėti skolą, tuomet jos išieškojimas gali būti sunkus arba neįmanomas.
  • Nėra teisminio sprendimo, patvirtinančio, kad skolininkas turi mokėti skolą, tai gali būti sunku įrodyti skolininko įsipareigojimus.