Šiaurės Skalva: keliautojo po Pagėgių kraštą žinynas

2016 m. balandžio 1 d.17.00 val. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Smalininkuose bus pristatyta knyga „Šiaurės Skalva: keliautojo po Pagėgių kraštą žinynas“. Tai – 2003-aisiais išleistos knygos „Šiaurės Skalva“ iš esmės atnaujintas ir papildytas trečiasis leidimas. Žinynas skiriamas pažintinio-kultūrinio turizmo mėgėjams (ypač – mėgstantiems keliauti savarankiškai), taip pat visiems, besidomintiems Mažosios Lietuvos istorija ir kultūros paveldu.
Knygoje – net 400 iliustracijų, tai – šiuolaikinės ir archyvinės nuotraukos, piešiniai, schemos, žemėlapių iškarpos. Prie jos pridedamas lankstinuko formos dvipusis spalvotas žemėlapis (M 1:75000, 41 X 44,5 cm), kuriame pažymėtos 145 svarbiausios lankytinos vietos Šiaurės Skalvoje. Knygoje aprašyta apie 80 vietovių – miestelių, kaimų ir kt.
Tai Pagėgių savivaldybės teritorijoje, taip pat Usėnų, Lauksargių, Viešvilės ir Smalininkų apylinkėse esantys gamtos, istorijos ir kultūros paminklai – Pleinės pelkė, Kaskalnio kopų masyvas, Vidkiemio ąžuolų alėja, Vilkyškių miško eglė, alkakalnis Rambynas, Šereiklaukio ir Greižėnų piliakalniai, Bitėnų-Užbičių ir Kavolių kapinės, Martyno Jankaus spaustuvė-muziejus, Žukų, Rukų, Vilkyškių evangelikų liuteronų, Ropkojų katalikų bažnyčios, Piktupėnų ir Stubrių mokyklos, Šilgalių dvaro sodyba, modernistinės architektūros pastatai Pagėgiuose bei Natkiškiuose, Senovinės technikos muziejus Smalininkuose, rašytojo Johaneso Bobrovskio memorialinė ekspozicija Vilkyškiuose, partizanų žuvimo vieta Rukuose ir kitos. Knygos įvade pateikiama žinių apie istorinio Šiaurės Skalvos regiono Mažosios Lietuvos etnokultūrinės srities istoriją, geografiją, gamtą bei būdingiausius kultūros bruožus.

Praturtinančių kelionių visiems, keliausiantiems po Šiaurės Skalvą!

Komentuokite

Komentuokite kaip svečias

0
sąlygomis ir taisyklėmis.

Komentarai

  • Komentarų nerasta