Teisinės žinios aktualios ir mokyklos suole

Daugiau negu 500 vyresniųjų klasių Lietuvos moksleivių tapo labiau pasiruošę pilnaverčiam suaugusiojo gyvenimui: jaunuoliai įgijo vertingų žinių apie savo teises ir šalies teisinę sistemą. 15-17 metų moksleivių teisinių žinių bagažą teisininkai-praktikai pildė specialių pamokų metu.
Mokyklas teisės praktikai lankė vykstant Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos projektui „Aš žinau savo teises“. Lapkričio-gruodžio mėnesiais specialių pamokų sulaukė Pasvalio, Širvintų, Šalčininkų, Alytaus ir Ignalinos rajonų moksleiviai.
„Daug vyresniųjų klasių moksleivių yra pasyvūs, jiems trūksta net pagrindinių teisinių žinių. Todėl ir tapę pilnamečiais jie mažai žino apie savo teises ir pareigas. Teisingumo ministerija aktyviai stengiasi šią situaciją keisti. Vykstant projektui daugiau negu pusė tūkstančio moksleivių įgijo žinių apie savo teises“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Pamokų metu moksleiviai sužinojo, kaip jų teises gina Civilinis, Baudžiamasis, Administracinių teisės pažeidimų, Darbo kodeksai, taip pat įgijo žinių, į ką kreiptis norint pasikonsultuoti ar pranešti apie pažeidimą.
„Moksleiviai aktyviai dalyvavo pamokose, uždavinėjo klausimus. Ypač juos domino asmens duomenų apsauga internete, darbo sutarčių sudarymo niuansai dirbant vasarą, taip pat kur kreiptis savo aplinkoje matant akivaizdžius teisės pažeidimus“, – pastebi J. Bernatonis.
Projektas „Aš žinau savo teises“ mokyklose organizuojamas jau antrą kartą.
Daugiau informacijos:
Teisingumo ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Sergejus Tichomirovas 

Komentuokite

Komentuokite kaip svečias

0
sąlygomis ir taisyklėmis.

Komentarai

  • Komentarų nerasta